Kış Mevsiminde Cilt Bakımı

Sevgili kış mevsimi, seni ne kadar çok sevsekte bize iyi gelen yanlarınla birlikte bizi yoran yanların da bolca! 🙂

Daha çok çalışabilmek, odaklanabilen, evde vakit geçirmek, bitki çayları, kahveler ve battaniye altında Netflix keyfi gibi güzel yanların var! 🙂

Fakat kuru soğuk gibi ruhumuzu ve cildimizi yoran bir yanın da var. Aşırı soğuklar cildin düşmanı! Nemli tutmak ise en büyük ihtiyacı! Soğuk cildi yorar, cilt üzerinde pullanmalar, kızarıklıklar, dökülmeler meydana gelir.

Hem görüntü olarak hem de cilt sağlığımız için bu kötü bir durumdur. İş başa düşüyor ve bu mevsimi en güzel şekilde geçirebilmek için kendimize daha da fazla özen göstermeliyiz!


Cilt temizliği önemli olan konulardan biri. Ne kadar kurusa da cildimiz, yüzeyde biriken deri, pullanmayla birlikte kendini dışarı atacaktır. Burada cildi arındırmak, yormadan temizlemek önemli.

Sinoz Yüz Temizleme Jeli, içeriğindeki aloe vera ve salatalık özleriyle cildinizi yormadan temizlemenizi, ferahlamanızı sağlar. Provitamin B5 ile yoğun nem desteğini de sağlamış olur.


Cildi kurutmadan temizledikten sonra ise nemlendiricilerinizi kullanmayı unutmayın. cilt tipinize özel bir nemlendirici ürün seçmeniz önemlidir. Bu konuda da yine Sinoz markasının ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Sitesindeki fırsatları kaçırmayın! 🙂
Bakım kremlerini kullanmaya devam ederken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, su içmeyi atlamamaktır.

Su vücudunuzdaki bütün dengeyi sağlar. Bunu bozmazsanız ve cildinizi nemlendirmeye unutmazsanız kış mevsimini daha rahat ve sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz. 🙂  

YENİLENME ZAMANI

Tıkanan gözenekleri açmak için kullanılan birçok ürün ise içeriğindeki alkol ve kimyasallar ile cildin kurumasına, yıpranmasına ve pigment bozukluklarına sebep olabilmekte.

EŞİTLENMİŞ TEN RENGİ

Koskoca bir yaz boyunca hem günün her anı hem de plaj keyfi boyunca sizi en çok neyin rahatsız ettiğini biliyoruz. Kararmalar !

AROMATERAPİK ETKİ

Egzotik Kokulu Seri çatısı altında el kremleri, vücut losyonları ve scrublar ile tamamlayıcı bakım sağlayan Sinoz, şimdi ise serilerin vücut spreyleri için iş başında.