BİLİNMEYENLERİYLE YENİ KEŞİF: KOLAJEN!

Son dönemin yükselen trendi: Kolajen! Yalnız bu gelip geçici bir trend değil. Vücut ve cilt sağlığı için sürekli gündemde kalabilecek değere sahip bir konu.

Bilinenleri ve bilinmeyenleri ile kolajen nedir ne değildir sizler için derledik!

Kolajen hali hazırda vücudumuzda bulunan bir protein. Üstelik önemli bir protein. Onun için, tepeden tırnağa birçok organın yapı taşı demek hiç yanlış olmaz.

Cilt, tırnak, saç, bağ doku ve eklemler…Hepsinin canlı ve esnek kalmasının anahtarı; kolajen!

Peki, biz kadınlar için neden mi bu kadar önemli kolajen? Eğer vücudunuzda yeterinde kolajen yoksa bunun ilk belirtisi yüzünüzde oluşacak kırışıklıklar ve hızlı yaşlanma belirtileri. 

Hali hazırda vücudumuzun ürettiği kolajen ne yazık ki sonsuz değil. Her yeni yaşta kolajen üretimimiz bir o kadar azalıyor. Bu kayıbı önlemek için kolajen desteğinin önemi artıyor.

Kolajen oranının yüksek olduğu; omega yağ asiti, a vitamini soya ve antioksidan yüklü gıdalara ek olarak tüketilecek kolajen takviyeler işi şansa bırakmıyor.

Uzun yıllardır dermokozmetik alanında faliyet gösteren Sinoz Kozmetik, gerçek güzelliğin içten geldiğine inanarak kolajen üretimi için ürün geliştirme çalışmalarına devam ediyor.

 Kolajeninde büyük bir dikkat ile seçilmesi önem taşıyor. Sinoz Kozmetik, balık kolajenine yönelerek, peptit takviyesiyle daha güvenilir ve etkili sonuçları beraberinde getiriyor. 

YENİLENME ZAMANI

Tıkanan gözenekleri açmak için kullanılan birçok ürün ise içeriğindeki alkol ve kimyasallar ile cildin kurumasına, yıpranmasına ve pigment bozukluklarına sebep olabilmekte.

EŞİTLENMİŞ TEN RENGİ

Koskoca bir yaz boyunca hem günün her anı hem de plaj keyfi boyunca sizi en çok neyin rahatsız ettiğini biliyoruz. Kararmalar !

AROMATERAPİK ETKİ

Egzotik Kokulu Seri çatısı altında el kremleri, vücut losyonları ve scrublar ile tamamlayıcı bakım sağlayan Sinoz, şimdi ise serilerin vücut spreyleri için iş başında.